News

Leto nasladko

Čo by to bolo za leto bez sladkých dobrôt a farebných drinkov. A nakoľko to tohtoročné nám poskytlo výnimočné prázdninové počasie, my vám teraz prinášame lahodné a osviežujúce dezerty a nápoje vhodné nielen na rodinné oslavy či záhradné party.

A hoci takéto mňamky sú skôr záležitosťou slávnostného cateringu ako každodenného obedového menu, inšpirovať sa dá na každú príležitosť a cez prázdniny si predsa môžeme osladiť aj bežný deň.

Letné dezerty na rodinné oslavy

V teplých letných dňoch je to s pečením rovnako ako s varením. Chceli by sme ho mať za sebou čo najrýchlejšie a venovať sa príjemnejším záležitostiam. To však neznamená, že si nemôžeme pochutiť na sladkostiach rovnako dobre ako inokedy. A rodinné oslavy si vždy žiadajú aj čosi sladké. Zozbierali sme preto pár tipov, ktoré vám nezaberú veľa času prípravou, no vďaka ich neodolateľnej chuti si ich vaši hostia zapamätajú na dlhý čas.

Zdroj obrázku: Impuls.sk

Zdroj obrázku: Impuls.sk

nepečené zákusky – väčšinou stavajú na báze keksíkového základu alebo piškót, ktoré už niekto pripravil za vás. Potom stačí už len navrstviť ďalšie požadované pochúťky a šup s nimi do chladu najlepšie na noc. Nepečené torty na x spôsobov určite pozná každý, no práve ich variácie z nich robia praktické a vždy iné dobroty, ktoré dokážu ozvláštniť aj rodinné oslavy.

ovocné poháre – s pudingom, tvarohom, šľahačkou či inou mliečnou špecialitou vyzerajú lákavo a chutia ešte lákavejšie. Na ich prípravu vám pritom stačí mixér a zopár surovín, ktoré v správnych pomeroch a kombináciách dokážu vytvoriť divy aj z jednoduchých ingrediencií. Zabaglione, Parfé, či krémy, peny a iné pokušenia určite nenechajú chladných žiadnych účastníkov vašej rodinnej oslavy.

ovocné šaláty a sorbety – šťavnaté sezónne ovocie je snáď najosviežujúcejším dezertom spomedzi všetkých. Keď ho skombinujete s ďalším ovocím, jeho účinok len znásobíte. Ak vám k tomu predsa len niečo chýba, pridajte správny pomer alkoholu a sviežo omamný sorbet na teplé letné večery, záhradné párty či rodinné oslavy je na svete.

zmrzlinky a nanuky – keď ich obľubujete, tak potom najskôr v každej podobe. Od ovocných drení až po bohato smotanové našľahané čiapočky, niekedy navyše aj s chrumkavo čokoládovou polevou. Istejšie sú tie hlboko zmrazené a najistejšie pripravené doma. Nanukovače a zmrzlinovače dnes už nie sú podpultovým tovarom, takže stačí dobrý recept, čerstvé suroviny a hor sa na hory ľadových pochúťok. Detských účastníkov vašej rodinnej oslavy určite potešíte nadmieru.

Pokiaľ máte chuť na niečo špeciálne, vyskúšajte talianske semifreto či gelato. Rovnako dobre schladia myseľ a potešia mlsné jazýčky a so štipkou talianskeho temperamentu chutia fakt skvele.

keksíkové všeličo – pokiaľ je tak teplo, že mliečne výrobky radšej neriskujete, napečte si keksíky. Anglické cookies síce v obchodoch dostanete, no domáce chutia úplne inak. Či do nich primiešate ovsené vločky, oriešky, mandle alebo aj kúsky ovocia či čokolády, je len na vás. Výhodou tohto trvanlivého pečiva je, že sa vám len tak rýchlo nepokazí a hoci sa vám podarí vykúzliť akýkoľvek tvar, vždy to bude tak, ako má byť. J Na letné rodinné oslavy s lahodnou kávou a domácimi keksíkmi budú všetci radi spomínať aj v treskúcej zime, kedy si môžete dať repete.

Zdroj obrázku: Impuls.sk

Zdroj obrázku: Impuls.sk

chrumky, vločky a musli záležitosti – aj toto sú sladké vecičky, ktoré môžete použiť buď ako súčasť inej, ďalej spracovateľnej masy alebo ako jednu z nosných surovín celého dezertu. Okrem ulahodenia vašim chuťovým pohárikom túžiacim po sladkom, zároveň zalepíte oči aj tej časti vášho ja, ktorá sa snaží stravovať zdravo. A verte-neverte, rodinné oslavy takýchto účastníkov vždy majú v zálohe. Preto s takýmto výberom určite ulahodíte aj im.

Letné miešané drinky

V lete to priam láka piť niečo iné ako počas zvyšku roka. Leto je výnimočné nielen svojimi vysokými teplotami, s ktorými súvisí aj uvoľnená atmosféra a povoľnejšia nálada nielen počas rodinných osláv či záhradných party. A nakoľko leto hýri farbami, aj letné drinky sú plnofarebné, ladiace k outfitom účastníkov eventu a k pozitívnym myšlienkam. Či siahnete po vysoko vitamínových soft drinkoch alebo uprednostníte vysoko omamné alko variácie, je len na vás. Každopádne letné miešané drinky spravia náladu a dodajú chvíli na výnimočnosti. Vyskúšajte napríklad French 75, Italian Blossom, Ľadový punč alebo Mochito v rôznych podobách. S miešanými drinkami bude Vaša rodinná oslava nielen prudko letná, ale aj nezabudnuteľná.

tk

 

Enter your keyword