News

Piknikujte s úsmevom

Nemusíme jazdiť do Anglicka, aby sme si užili piknik s pôvodnom znení. Piknik totiž prišiel k nám a rovnako ako v krajine svojho pôvodu, udomácnil sa všade, kde je chuť hodovať na čerstvom vzduchu. Pôvodne súčasť loveckej či dostihovej akcie sa neskôr stala dôvodom na oslavu takmer čohokoľvek. A tak pokiaľ máte chuť vychutnávať si s rodinou či priateľmi pekné počasie a zároveň zdieľať gastro zážitok v tráve, piknik je to pravé stolovanie pre vás.

Aj napriek tomu, že ide o pomerne jednoducho a prirodzene prírodnú formu stolovania, základné piknikové prípravy nám pomôžu zabezpečiť si čiastočný komfort a vyhnúť sa nehodám hneď od začiatku.

A ako zvládnuť piknik s úsmevom na tvári?

Zdroj obrázku: www.trikostrav.sk

Zdroj obrázku: www.trikostrav.sk

Ako na piknik

optimálna jednoduchosť – je pri piknikovom stravovaní viac ako vhodná. Jednoduché prestieranie, jednoduché jedlá a take it easy štýl vám umožnia užiť si deň bez zbytočných starostí. Piknik je o jednoduchosti a radosti, preto si ho nekomplikujte.

vhodné potraviny – ľahké, nekazivé, trvanlivé, vhodne upravené suroviny a jedlá sú základom zdravého stravovania v tráve. Čerstvé ovocie, zeleninové šaláty, cestoviny, sušienky, suchšie koláče, buchty, mafiny, slané pečivo, grisiny, to všetko zvládne aj piknikové teploty a stolovanie mimo stola. Pri outdoorovom stolovaní piknikového typu je vhodné vyhnúť sa mliečnym výrobkom, vajíčkovým šalátom, mäsu (pokiaľ hneď negrilujete), ako aj iným salmonelu obľubujúcim záležitostiam.

efektívne balenie – nakoľko piknik sa väčšinou koná mimo – domácnosti, stravovacieho zariadenia, občas mimo civilizácie, vhodné balenie a prenos sú základom úspechu. Alobal, potravinárska fólia, misky a boxy, termo aj chladiace, od najväčších po najmenšie, optimálne členené a dobre tesniace. Myslite na to, že piknikovať idete v teplejšom počasí, preto je vhodné balenie potravín viac ako dôležité, aby ste si na piknik či z neho nepriniesli len pochúťky, ale aj neželaných hostí v tráviacom trakte.

správna výbava – termosky, servítky, vlhké utierky, piknikové riady a príbory či pevné podložky majú v piknikovom koši svoje stabilné miesto. Nezabudnite ani na repelent, protikliešťový sprej, opaľovací krém či iné dochucovadlá, ktoré vám deň spríjemnia rovnako intenzívne ako ho hmyzu znepríjemnia.

zábava pre všetkých – nakoľko na pikniku nebudete len stolovať, myslite aj na iné aktivity a pomôcky, ktoré vám pobyt v prírode spestria. Hry a hračky pre malých aj veľkých si určite nájdu svojich priaznivcov vo všetkých kruhoch.

Pokiaľ sa na pikniku chystáte grilovať, mali by ste okrem uvedeného myslieť aj na ďalšie praktické záležitosti, o ktorých sa dozviete viac v rozbehnutej grilovacej sezóne.

 

tk

Enter your keyword