News

Zahrievajúco voňavá firemná akcia aj rodinná oslava

Ešte len nedávno sme oslavovali zamilovaný sviatok a už je tu opäť dôvod pripiť si. Alebo ešte stále. Hoci to tohtoročné počasie vôbec nenaznačuje, v kalendári ešte stále vládne pani zima a k nej nerozlučne patrí niečo na zahriatie. Či plánujete firemné akcie alebo rodinné oslavy, voňavé teplé zimné nápoje zaručene potešia na každej zimnej párty. A práve zahrievacím technikám sa pozrieme pod pokrievku.

Zdroj obrázku: Archív Trikostrav

Zdroj obrázku: Archív Trikostrav

Z čoho namiešať firemnú akciu?

Každá príležitosť si žiada náležité osvieženie. Pokiaľ vašu zimnú oslavu plánujete oživiť niečím tradične netradičným a aj napriek realizácii v interiéri by ste hostí radi zahriali, vyskúšajte horúce nápoje typické pre toto ročné obdobie. Nielen, že nimi prevoniate celú firemnú akciu či dom, ale rozprúdite krv a zábavu skôr ako by ste čakali. Preto s nimi zaobchádzajte opatrne nielen pri riedení, ale hlavne pri konzumácii. Keďže teplo stúpa smerom hore, nenechajte ho do hlavy vystúpiť príliš rýchlo.

Čo všetko budete potrebovať na zahrievajúcu firemnú akciu alebo rodinnú oslavu?

Alkohol

 • víno
 • sherry
 • portské
 • rum
 • brandy
 • whiskey
 • calvados
 • domáce destiláty

Prísady

 • Ovocie – čerstvé alebo sušené, jablká, granátové jablká, ďatle, brusnice, citrusové plody
 • Korenie – škorica, klinčeky, badián, zázvor, aníz, kardamon, vanilka, muškátový oriešok
 • Orechy, mandle

Voňavé ozdoby zimnej párty

Firemná akcia či rodinná oslava sa môže niesť nielen v duchu stúpajúceho alkoholu, ale aj korenín a prírodných ozdôb, ktoré dochutia nápoje a prevoňajú celú miestnosť. Zdobené poháre budú na nápojovom stole vyzerať efektne a drinky ani nestihnú vychladnúť.

Čím môžete napižmovať a dekorovať vašu firemnú akciu alebo rodinnú oslavu?

Našľahaná šľahačka – asi najčastejšia forma ozdoby je dosť kalorická a pri teplých nápojoch s ňou treba zaobchádzať opatrne, nakoľko sa môže stratiť skôr ako by ste si to želali. Okrem kávových či čoko záležitostí ju môžete použiť aj na punče a čaje alebo použiť ako základ na ďalšie dekorovanie.

Škoricové struky – multifunkčné ochucovadlo, voňadlo aj miešadlo vám ušetrí starosti a zároveň splní svoj účel aj s úrokmi.

Badiánové hviezdičky – vyzerajú veľmi dekoratívne a fotogenicky a navyše chutia exoticky dovolenkovo.

Klinčekové klince – bez ktorých si treskúcu zimu hádam ani nevieme predstaviť. Zatĺcť ich do nápoja nerobí žiadny problém, zato urobí želaný efekt.

Bylinky a vetvičky – mäta, tymián a iné pekne vyzerajúce a hlavne zelenajúce sa okrasy oživia aj zimné nápoje.

Citrusové kolieska – dodajú zimnej party či firemnej akcii letný nádych a rozžiaria nápojový stôl teplými farbami.

Cukrované poháre – vyzerajú ako výsledok Mrázikovej čarovnej paličky a pri správnej kombinácii s citrónom a horúcim drinkom to nebude len o výzore.

Medovníčky na pohároch – špeciálne vykrojené domčeky, srdiečka a iné tvary budú pohodlne posedávať na okraji pohára a nasávať teplo vášho voňavého drinku, pokiaľ sa nerozhodnete skoncovať s nimi.

Stružliny a hobliny – nastrúhaná čokoláda, kokos alebo citrónová či pomarančová kôra prinesú zimným drinkom, ale aj celej firemnej akcii či rodinnej oslave závan exotiky.

A čo konkrétne z uvedených surovín vyčaríte? Čítajte v našom ďalšom Blogu.

 

tk

 

Enter your keyword