News

Zimné drinky na zahriatie

Anglický admirál Grog – vďačí svoje prezývke za pomenovanie tohto nápoja a svojmu prístupu za jeho vznik. Admirál Vernon totiž nariadil svojim námorníkom riediť rum vodou, aby im okrem zažívania neprečisťoval aj mozgové bunky. Nakoľko tento triezvo zmýšľajúci chlapík nosil okrem rozumných príkazov aj nohavice z grogrenovej látky, súvislosti na seba nenechali dlho čakať. A tak z nohavíc a riedeného rumu vznikol nápoj obľúbený nielen medzi námorníkmi, no práve vďaka nim transportovaný do celého sveta.

Vyskúšajte rôzne príchute ako napr. medový, švédsky, námornícky grog. Vaša firemná akcia aj rodinná oslava získa úplne novú príchuť. A keďže námorníci sa plavili po celý rok, grog má aj svoju letnú studenú verziu.

Indická päťka alias punč – sa k nám priplavil z ďalekej Indie. Základom tohto zimného nápoja je presne 5 ingrediencií – alkohol, cukor, citrón, voda alebo čaj, korenie, a panča v jazyku Hindu znamená 5. Aj punč od svojho vzniku prešiel vývojom a zmenami. Na začiatku to bolo víno a populárne brandy, neskôr vstúpil do hry jamajský rum. Päťka však zostala zachovaná.

Zimná firemná akcia alebo rodinná oslava si žiada ohnivý punč, kým na letnej záhradnej party sa určite presadí punč studený či zmrzlinový.

Varené víno – tak za toto od vínových fajnšmekrov pochvaly určite nedostávame, no aj napriek tomu sa varené víno v našich končinách v zimnom období nosí. Servírujú ho bary, reštaurácie aj kaviarne od husacích hodov až po Veľkú noc a firemná akcia alebo rodinná oslava spadajúca do tohto obdobia si ho tiež môže dopriať. Základom správne uvareného vína je neprevariť ho, aby sa jeho aromatická príchuť načisto nevyparila len do ovzdušia.

Slovenské hriatô – liptovská špecialita nepatrí práve medzi nízkokalorické záležitosti, nakoľko okrem echt špiritusu pojme aj slaninu a cukor, zato jej účinky nie sú len zahrievajúce či uvoľňujúce, ale priaznivo pôsobí aj na boľavé hrdlo. Jej pitie po kalíškoch a s veľkou mierou má však svoje opodstatnenie.  

Horúce jabĺčko, hruška a iné ovocie – moderný trend posledných rokov je horúci instantný nápoj s príchuťou ovocia a korenín. Táto nealko verzia poteší hlavne mladšie ročníky ako aj vodičov, ktorí si na rodinnej oslave môžu pripíjať akurát soft verziami.

Pečený čaj – že pečenie a čaj nejdú k sebe? Ak ste to vyskúšali, určite si to už nemyslíte. A pokiaľ ešte nie, je najvyšší čas. Napríklad aj na vašej rodinnej oslave či firemnej akcii. A ako sa taký čaj pečie? Celkom jednoducho. Upečiete všetko, čo chcete v čaji mať – napríklad ovocie a rôzne bylinky a potom už len zalievate horúcou vodou a dochutíte podľa vlastnej fantázie.

Ochutená káva – pokiaľ si svoj deň bez dávky kofeínu neviete predstaviť, vašu firemnú oslavu či rodinnú party môžete ozvláštniť aj kávou s rôznymi príchuťami. Či siahnete po koreninách alebo aj alkohole, je len na vás. Kávičkári si určite prídu na svoje nielen po povzbudzujúcej ale aj po mlsnej stránke. Káva Angelika, Írska káva, Káva Pompadour, Amareto či mnohé iné variácie si okrem alko prísad žiadajú kvalitný základ a nepohrdnú ani koreninami.

Horúca čokoláda – je ako stvorená nielen na oslavy, ale aj dlhé zimné večery. Na firemnú party a rodinnú oslavu môžete siahnuť po čoko fontáne, kde vám bude tento lahodný mok stekať priamo do kalíška na čerstvé ovocie či cukrovinky. Ak uprednostníte servírovanie v hrnčekoch s prímesou rôzneho korenia či dokonca kvapiek alkoholu, ozvláštnenie nadobudne úplne iný rozmer.

Nazdobené kakavko – pokiaľ vám vek a rodičia nedovoľujú siahnuť po vyššie uvedených nápojoch, no tiež by ste sa radi zahriali a pomaškrtili si, veď rodinná oslava je pre všetkých zúčastnených, ochutnajte kakao na rôzne spôsoby. S každou prísadou chutí inak a okrem zahriatia a potešenia mlsných jazýčkov aj zasýti.

Čím sa v zime zahrievate vy? Podeľte sa s nami o vaše obľúbené nápojové techniky.

Pokiaľ sa má Vaša firemná akcia či rodinná oslava niesť nielen v znamení zahrievajúcich drinkov, ale aj chutného cateringu, pomôžeme vám aj s tým. Kontaktujte nás pre bližšie info.

tk

Súvisiace články: Firemná akcia aj rodinná oslava – zahrievajúco voňavá 

 

Enter your keyword