News

Ako na stužkové menu?

Slávnostné menu so zelenou stužkou nemusí byť len zelené či ostužkované, zato slávnostnú príchuť by malo mať určite. Ako nezabudnúť na žiadny detail a zorganizovať všetko tak, aby boli všetci spokojní? Tu je pár tipov ako varíme spoločenské akcie my.

Zdroj obrázku: Archív Trikostrav

začnite včas – miestnosť na stužkovú máte zarezervovanú aj rok vopred, no slávnostné menu si nechávate na poslednú chvíľu? Nerobte rovnakú chybu ako mnohí pred vami. Čím skôr s výberom menu na stužkovú začnete, tým lepšie pre všetkých zúčastnených. Byť v strese tesne pred sa nevypláca.

viac hláv viac informácií – je logické, že slávnostné menu pre celú skupinu nestanoví jeden či dvaja zástupcovia. S tým môžete počítať tak na svadbe, hoci aj tam je vždy viac poradcov. Zvolajte si preto triednu radu a zasadnite spoločne. Správny gastro partner vám tiež určite poskytne možnosti na výber a odporučí vhodné varianty jedál a ich kombinácií.

nezabudnite na diétarov – zdravotné diéty dnes žiaľ nie sú výnimkou, preto včas zistite, či demokraticky zvolené menu na vašu stužkovú je naozaj vhodné pre každého. Teraz nejde o líniové diéty á la zmestiť sa do šiat, ale diéty typu celiatická, laktózová… akceptovaní sú aj zarytí vegetariáni.

zasadací poriadok – možno sa zdá, že toto so stravou vôbec nesúvisí, no divili by ste sa. Zasadanie je dôležité nielen z hľadiska etikety či výzdoby, ale aj práve spomínaných diét, aby tieto bolo servírované správnym ľuďom.

mňamky z domácich dielní – pokiaľ máte v skupine vlastné zdroje napr. slaného pečiva, zákuskov, dezertov či torty, využite ich. Veď babka k babce, bude stužková.

lákavý vizuál – to, že menu na stužkovú bude na tanieri vyzerať dobre, má na starosti dodávateľ. Vy však môžete podporiť zážitok zo slávnostného stolovania lákavo vyzerajúcou menu kartou na stoloch. Bude nielen vhodným informačným materiálom, ale aj pekným doplnkom celkovej výzdoby a následne spomienkou na váš prvý ples.

Samozrejme ak pridáte ďalšie svoje osvedčené organizačné ingrediencie, dopadne to len lepšie. Držíme vám palce a želáme peknú stužkovú.

tk

Súvisiace články:

Slávnostné menu na stužkovú

Inšpiratívne slávnostné menu

Podobné články

Enter your keyword