News

Záhradná párty na programe

Hoci tohtoročné počasie tomu zjavne nenasvedčuje, čas grilovania, piknikov a záhradných party sa nezadržateľne blíži. A to je príležitosť zbaliť niečo zdravé a niekoho blízkeho a vyraziť do prírody alebo do záhrady.

Stravovanie v exteriéri nás láka o to viac, že zima v našich končinách trvá čoraz dlhšie, a tak čerstvého vzduchu nikdy nie je dosť. A na vzduchu predsa oveľa lepšie trávi. Ďalším pozitívom je uvoľnená atmosféra aj pri akciách slávnostnejšieho rázu. A veľké plus v záhradnej párty vidia určite hlavne deti, ktoré sa môžu pritom vyšantiť do sýtosti.

Obed v záhrade či v prírode má však nielen pekné stránky, ale aj svoje úskalia. Aby všetko dopadlo k spokojnosti zúčastnených a zároveň bez vedľajších negatívnych účinkov, ponúkame vám pár osvedčených tipov, ako zvládnuť malú záhradnú party v pohode a s úsmevom na tvári.

grilované prasiatko vykostené

Záhradná párty – ako na to?

urobte si plán – aby vám nič nechýbalo. Možno to znie zbytočne, otrepane, nafúknuto alebo akokoľvek inak nevhodne so spojením záhradná párty, no opak je pravdou. A to nemusíte robiť hneď akciu pre 150 hostí. Naplánovať si čas, recepty, suroviny, dochucovadlá, prípadne výzdobu, zúčastnených, program pre deti a mnohé iné maličkosti, ktoré keď vám napadnú, ako by ste ich našli, nikdy nie je na škodu.

začnite v predstihu – pripravte si vopred, napríklad deň alebo večer pred párty, čo sa dá. Mäso do pácu, naskladané servítky, koláč, dezert či dokonca zasadací poriadok sa vám do druhého rušného dňa nepokazia. Čím viac maličkostí zariadite v predstihu, tým viac času vám zostane na samotnú prípravu toho najpodstatnejšieho a napokon aj na hostí.

zaangažujte všetkých kompetentných – nemusíte všetko robiť sami. Záhradná párty dáva priestor delegovať úlohy a zapojiť všetkých členov rodiny, aj tých pozvaných, blízkych priateľov a určite aj deti s kamarátmi. Každý sa bude cítiť, že priložil ruku k dielu a vy sa budete môcť okrem príprav venovať aj hosťom.

zvoľte vhodné suroviny – nenáročné na prípravu a hlavne nekazivé. Nakoľko záhradné párty usporadúvame hlavne za pekného počasia, je dôležité, aby sa nám suroviny nepokazili skôr ako ich spracujeme a dostaneme do žalúdka. Ak idete na piknik do prírody, napríklad čaj nahraďte obyčajnou vodou, aby cestou neskysol, surové mäso radšej predpečeným, okrem dôkladného prepečenia sa vám na ražni nepripáli a hlad pomôže zahnať o dosť skôr, šaláty s majonézou nahraďte radšej zálievkou, krémové zákusky koláčmi, čokoládové keksy sušienkami alebo ovocím a mliečne výrobky je istejšie nechať doma v chladničke.

stavte na jednoduché recepty – ak chcete mať bohatý bufet a zároveň vymýšľať špeciality, pri ktorých sa zabavíte s každou pol dňa, budete potrebovať aj tím profesionálov. V opačnom prípade stavte na jednoduchosť. Keďže nikto nežúruje každý víkend, aj tradičné recepty budú vzácne a okrem pár zainteresovaných gastro špecialistov sa určite všetci budú tešiť.
Ak by ste predsa len túžili po niečom výnimočnom, kľudne si tých profíkov najmite. Vymyslia, zabezpečia a odservírujú jedlo na úrovni a vy si vašu záhradnú párty užijete spolu s vašimi hosťami.

zábavné jedlo pre deti – pre malých cowboyov a víly vymyslite niečo špeciálne a zároveň ľahké. Keďže na vzduchu trávi, a deťom obzvlášť, no zároveň im netradičné aktivity nedávajú dostatok priestoru na stolovanie, jedlo by malo byť zaujímavé alebo rýchle. Ak nechcete prať celý kôš bielizne všetkých zúčastnených, myslite aj na jednoduchosť pri jedení, možnosť zobrať do ruky alebo zaujímavé jednorazové podbradníky. Umocnenie detským riadom, sedením či lampiónmi dodá vašej párty šmrnc a deťom radosť na tváričkách.

Pokiaľ plánujete robiť garden party vo veľkom, či už štýle alebo počte, účasť odborného gastro tímu je nevyhnutná. Predsa len, catering pre záhradnú party, slávnosť či stretnutie obchodných partnerov a klientov si vyžaduje viac inventáru aj personálu, s ktorým vám aj Trikostrav rád pomôže.

A na čo všetko okrem jedla je potrebné myslieť skôr, ako na vašu záhradnú párty začnú prichádzať prví hostia? To si povieme nabudúce – Záhradná párty pokračuje.

tk

Zdroj obrázkov: Archív Trikostrav

Podobné články

Enter your keyword