News

Záhradná párty pokračuje

Naplniť prázdne žalúdky je úloha dôležitá, na záhradnej párty možno najdôležitejšia, no určite nie jediná. Aby bol catering a jeho výtvory nielen originálne, ale hlavne zdravé, konzumácia pohodlná a prostredie príjemné, nezabúdajte ani na sprievodné aktivity, ktoré vám vašu záhradnú párty povýšia na vyšší level. Veď predsa aj grilovačka môže byť zážitkom, ktorý bude ešte dlho témou rozhovorov  s pozitívnymi prívlastkami.

Záhradná párty - šalát

Zdroj obrázku: Archív Trikostrav

 

Záhradná párty – ďalšie body na zozname

Na čo teda okrem jedla myslieť pri plánovaní záhradnej párty? Všetko záleží od miesta konania, no bez ohľadu na skutočnosť, či sa vaša záhradná párty bude odohrávať vo vlastnej záhrade alebo na futbalovom ihrisku či zelenej lúke, nasledovné záležitosti budete riešiť v každom prípade:

Hygiena – tak toto je pri stolovaní v exteriéri ťažší oriešok. Vietor fúka, stromy opadávajú, bez nich je prihorúco…Stolovať pod holým nebom je vždy skúška pripravenosti na všetky poveternostné vplyvy. Na záhrade vám službu spraví altánok, pri akcii väčšieho druhu párty stan či stanový prístrešok. Každopádne nechávať jedlo na voľnom priestranstve nezakryté nie je dobrý nápad, preto je potrebné myslieť na vhodné nádoby, pokrývky, sieťky, šafingy či iné na prenos a zároveň servírovanie určené nádoby, ktoré ochránia a zároveň udržia jedlo v požadovanom stave istý čas.

Inventár – je tiež otázkou premyslenosti a pripravenosti. Pokiaľ negrilujete prvýkrát, máte už zrejme muchy vychytané, ak však vaša záhradná párty bude mať viac obdivovateľov ako býva pod vašou strechou zvykom, je potrebné myslieť na viac riadu nielen na prípravu, ale aj servírovanie. Viac o toľko, aby ste nemuseli zamestnať jednu silu len na jeho umývaním.

Stolovanie – keď už párty, tak so všetkým. Dostatok miesta na sedenie aj pohodlnú konzumáciu je dosť dôležitý detail, ktorý sa väčšinou rieši provizórne, pričom aj záhradné sedenie je dnes možné prenajať. Vysondujte možnosti v predstihu a zariaďte veci pre pohodlie vašich hostí.

Doplnky – ak máte radi detaily a vaša záhradná párty má mať štýl, pohrajte sa s doplnkami. Či pôjde o osvetlenie lampášmi, sviečkami, papierovými lampiónmi alebo o štýlové papierové obrusy a obrúsky, prestierania, sedáky, deky či iné oku lahodiace drobnosti, dolaďte všetko tak, aby to vytváralo príjemnú atmosféru. Práve pomocou vhodných doplnkov nadobudne vaša záhradná párty úplne iný charakter.

Firemná garden party si vyžaduje detaily už v predstihu. Pozvánky s programom a návratkami sú jej nevyhnutnou súčasťou, aby hostia mali prehľad o dianí a vy aspoň orientačný prehľad o počte zúčastnených.

Vhodný program – pokiaľ cieľom vášho stretnutia nie je len naplniť prázdne žalúdky, vymyslite aj niečo navyše, pri čom sa všetci zabavia a zrelaxujú. Program pre dospelých na akúkoľvek záhradnú párty bude príjemným spestrením, pre deti nevyhnutnosťou. Doplnkový program na firemnú akciu či garden party je zas očakávanou podmienkou a tiež kapitolou samou o sebe.

Catering aj technické zabezpečenie by sme mali, zostáva už len pretaviť teóriu do praxe. Tak čo, dáte sa na to? Alebo si radšej necháte pomôcť? Akokoľvek sa rozhodnete, investujte do vašej záhradnej párty hlavne dobrú náladu a srdečnosť. Veď cítiť sa príjemne a odchádzať s dobrým pocitom je hádam najdôležitejšie poslanie spoločných aj spoločenských akcií.

tk

Súvisiace články:

Záhradná párty na programe

 

Podobné články

Enter your keyword