News

V školskej jedálni zaujímavo a zdravo

Stravuje sa vaše dieťa nepravidelne? Stravovanie v školskej jedálni mu pravidelnosť zabezpečí. Nehovoriac o tom, že školské stravovanie   počas obedov je koncipované tak, aby dopĺňalo potrebné výživové hodnoty v správnych pomeroch.

V našej školskej kuchyni sa snažíme tradičné jedlá slovenskej kuchyne, často pripravované rýchlym spôsobom, hlavne vysmážaním, z modernejších jedálnych lístkov pomaly vytlačiť. Miesto si v nich postupne nachádza zdravá strava zložená nielen zo zeleniny, ale aj bielkovín, tak dôležitých pre rast a vývoj práve detských stravníkov. Robi mäso či Goody Foody na rôzne spôsoby už chutí aj nevegetariánom, tofu a sójové kocky si nachádzajú priaznivcov aj medzi deťmi, Kuskus a Bulgur ako ďalšie formy cestovín sa rýchlo a natrvalo udomácnili v našich obedových menu. Menej tradičná zelenina na úplne nové či inovované spôsoby, ale aj klasickejšie jedlá pripravované šetrnejšími postupmi, to všetko dáva jedlám zo školskej jedálne príchuť modernejšieho a hlavne zdravého stravovania vašich detí. Lebo práve strava v detstve je dôležitým základom pre stravovanie v budúcnosti.

Zďaleka nejde len o zalepenie bruška či doplnenie rýchlej, zato aj rýchlo spálenej energie. Obedné menu  v školskej jedálni podlieha prísnym pravidlám, vďaka ktorým vaše deti dostanú presne to, čo potrebujú. A pritom  vždy majú na výber. A práve výber obedného menu v školskej jedálni je to, čo jednotlivé zariadenia odlišuje nielen od minulosti.

Aby ste však mali istotu toho správneho výberu obedného menu vášho dieťaťa, určite nie je na škodu občas naň dohliadnuť. Dohliadnite na stravovanie vašich detí a zabezpečte im pravidelnosť, tak dôležitú pre zdravý vývoj. Školské stravovanie u nás vám to uľahčí.

Obedy z našej školskej kuchyne

  1. Cuketový prívarok s duseným Robi mäsom, chlieb
  2. Strapačky s kyslou kapustou a restovanou slaninkou, zakysanka
  3. Hovädzie „Goody foody“ na zelenine a jablkách, ryža, kompót
  4. Cuketa plnená pikantnou ryžovou zmesou, zemiaky s vňaťou, zeleninový šalát
  5. Sójové kocky v keli, zemiaky s vňaťou, zeleninový šalát
  6. Morčacie stehno s ružičkovým kelom, ryža, zeleninový šalát
  7. Špenátové halušky s nivovou omáčkou
  8. Plnená paprika s bulgurom a Robi mäsom, rajčinová omáčka, knedľa

            tk

Podobné články

Enter your keyword