News

Pestrá strava v školskej jedálni

Stravovanie školákov je tvrdý oriešok nielen pre rodičov, ale aj školské jedálne. Vyjsť v ústrety normám a nariadeniam na jednej strane a mlsným jazýčkom školákov na strane druhej totiž vôbec nie je jednoduché. Navyše, aby bol výsledok zdravý, pestrý a chutný, chce to občas dosť veľkú dávku kreativity. Túto však našťastie máme , a preto sa o ňu radi delíme s vašimi deťmi v podobe pestrej zdravej stravy v ich obednom menu. Snažíme sa jedálny lístok v našich školských zariadeniach neustále obohacovať o nové a zaujímavé jedlá, netradičné kombinácie a lákavé variácie, ktoré poskytnú vašim deťom dôvod na pravidelné stravovanie v našej školskej jedálni. Lebo strava zo školskej kuchyne skutočne nemusí byť fádna a nudná.

Rybie-file-zapecene-s-jablkami-a-besamelom

Zdroj obrázku: Archív Trikostrav

 

Školské stravovanie v praxi

Aby sme ulahodili stravníkom aj pestrosti, zameriavame sa na nasledovné:

rôzne druhy mäsa – školské obedné menu obsahuje kuracie, morčacie, ryby, hovädzie, bravčové, ako aj bezmäsité mäso nielen pre vegetariánov.

rôzne spôsoby prípravy – školská jedáleň nie je fast food plný vyprážaných minutiek. Obedné menu pre vaše deti pripravujeme každý deň čerstvé, z kvalitných surovín a priamo v našej závodnej kuchyni.

netradičné a nové suroviny – kuskus, bulgur, Goody Foody, tofu a iné zaujímavé a vždy nové dobrotky si v zdravom obednom menu pre vaše deti našli a stále nachádzajú svoje miesto.

široké možnosti výberu – polievka + 4 hlavné jedlá na výber každý deň. To sú možnosti, ktoré nechajú vaše dieťa rozhodnúť sa a pochutiť si na tom, čo má najradšej. Školské obedné menu tak môže byť každý deň úplne iné a pritom vždy zaujímavé.

výživové normy splnenéobedné menu pre školské jedálne musí spĺňať stanovené výživové normy, preto je nami pripravovaná zdravá strava pre vaše deti naozaj chutná a výživná.

vždy čerstvé – suroviny a jedlá nikdy nie sú prihrievané či robené last minute. Pravidelným stravovaním v školskej jedálni si môžete byť istý, že vaše dieťa dostane vždy zdravé a plnohodnotné obedné menu.

plán na týždeň vopredplánovanie jedálnička je predpokladom pestrosti v stravovaní. Keďže jedálny lístok pre školské stravovanie zverejňujeme vždy v piatok vopred, umožňuje to deťom aj rodičom rozplánovať obedové menu tak, aby v ňom bolo zastúpené všetko, čo vaše dieťa pre svoj zdravý vývoj potrebuje. Zdravá strava z našej školskej jedálne je aj vďaka dôslednému plánovaniu pestrá.

Kurací-závitok-so-šunkou-syrom-a-špargľou-ryža

Zdroj obrázku: Archív Trikostrav

 

Školské obedné menu u nás

A ako to vyzerá s pestrou zdravou stravou v našej školskej jedálni? Napríklad takto:

  • Thajský wok s kuracími rezancami, ryža, šalát z čínskej kapusty
  • Kuracie prsia s omáčkou z celozrnnej horčice, ryža, zeleninový šalát
  • Cestovina zapeč. so špenátom, vajíčkom a syrom, rajčinový šalát
  • Tortilla plnená zmesou „Chilli con carne“, zeleninový šalát
  • Kuracie prsia zapečené s rajčinou, mozzarelou a bazalkou, ryža, zeleninový šalát
  • Pangasius so šalviou a tymianom, zemiaky s vňaťou, hlávkový šalát
  • Morčacie stehno na karotke, zemiaky s vňaťou, zeleninový šalát

Vybrali by ste si? Ak máte zaujímavé tipy ako obohatiť vaše školské obedné menu, budeme radi, ak nám dáte vedieť.

tk

Podobné články

Enter your keyword