News

Predvianočný večierok a dobré jedlo

Koniec roka sa nezadržateľne blíži, to nám náležite dáva najavo už aj počasie a tiež obdobie stretnutí či už v kruhu priateľov alebo firmy. Predvianočný večierok je priestor stretnutí s kolegami mimo pracovnej pôdy a utužovania kolektívu nielen teambildingovými aktivitami. Pokiaľ aj vy plánujete spoznať svojich zamestnancov aj mimo pracovnú hladinu a zároveň im poďakovať za tohtoročné výsledky, pripravte im predvianočný večierok. Radi vám s tým pomôžeme.

Zdroj obrázku: Archív Trikostrav

Ako pripraviť nezabudnuteľný večierok aj slávnostné menu?

Večierky rôzneho druhu sú nielen o stretávaní a debatovaní, ale ruku na srdce, aj o dobrom jedle. Cez žalúdok totiž nejde len láska, ale aj duševná pohoda, ktorá by na vianočnom večierku určite nemala chýbať. A keď sa slávnostné menu vydarí, je vďačnou témou rozhovorov ešte na nejaké to obdobie, prípadne inšpiráciou na rodinné večierky či domáce oslavy. No aby sa tak stalo, plánovaniu a dôsledným prípravám sa nevyhneme. A keď sme už pri tom plánovaní, počas našej dlhoročnej praxe sme prišli na nasledovné zlepšováky, ktoré je vhodné zvážiť pri prípravách nielen slávnostného menu a nielen na vianočný večierok.

Rozobraté na drobné, každá spoločenská akcia je akási malá svadba, ktorá si vyžaduje dôsledné prípravy. Čím viac času jej venujete, tým viac sa to odrazí na detailoch. Ale poďme na to, teda na čo pri plánovaní slávnostného menu a vianočného večierku nezabudnúť:

rezervujte včas – vhodný priestor si vyberte a zarezervujte v predstihu. Vianočný večierok určite neplánujete jediný a okrem toho, predvianočné obdobie je aj časom stužkových slávností, ktoré potrebujú takmer to isté čo váš večierok len v trošku inom meradle.

zvážte pre koho – zamestnanci, akcionári, obchodní partneri, najlepší klienti…každý segment má iné nároky a požiadavky. Aby ich slávnostné menu aj samotný vianočný večierok dokázali príjemne prekvapiť a povzbudiť do ďalšej spolupráce, je vhodné skupinu poznať a prispôsobiť sa jej.

vymyslite tému – pokiaľ sú vianočné večierky vo vašej firme pravidelnou akciou, vždy rovnaké slávnostné menu už nebude pre nikoho slávnostným, ani opakujúci sa program nebude prekvapením. Tematicky zameraný a hlavne vždy iný vianočný večierok a téme prispôsobené slávnostné menu, samozrejme v kvalitnom prevedení, spravia z tejto párty udalosť, na ktorú sa budú všetci tešiť.

dolaďte detaily – čo sa slávnostného menu týka, nejde len o čerešničky na torte, ale aj o tortu samotnú. Začnite napríklad netradičným welcome drinkom už pri príchode, menu kartami na stoloch, namiesto dezertu servírujte spoločnú firemnú tortu či dokonca mini tortičky, nezabudnite na digestív…Detaily oslavy je vhodné zdôrazniť výzdobou, ktorá dodá miestnosti ten správny párty charakter. A samozrejme v samotnom úvode nezabúdajte na tlačené pozvánky. Hlavne v dnešnom online svete ľuďom dobre padne, keď dostane peknú pozvánku adresovanú ich váženej maličkosti.

Že vám ešte niečo chýba? Určite je toho ešte dosť. Aby ste pri plánovaní vášho predvianočného večierku na nič nezabudli, radi vám pomôžeme vypracovať a zrealizovať váš plán do najmenšieho detailu. Kontaktujte nás čo najskôr, máme pre vás vymyslené zaujímavé slávnostné menu.

Zdroj obrázku: Archív Trikostrav

Zdroj obrázku: Archív Trikostrav

Slávnostné menu na vianočný večierok

A pripájame aj pár tipov z našej dielne na lahodné slávnostné menu nielen pre váš predvianočný večierok:

Prípitok: Vianočný punč s lesným ovocím

Polievka: Vianočná kapustnica / Hríbová máčanka

Hlavné jedlo: Srnčia lopatka so šípkovo-brusnicovou omáčkou, špecle alebo knedľa / Zubáč na grile na vianočný spôsob, kuskus

Dezert: Mandľový cheesecake so škoricou / Vianočné minikoláčiky

Máte tip aj vy pre nás? Napíšte nám a pošlite foto vášho obľúbeného vianočného menu. Tešíme sa na vaše príspevky.

tk

Podobné články

Enter your keyword