News

Stravovanie zamestnancov

Vhodná strava je ako správne palivo. Keď ho máte dostatok, váš výkon je uspokojivý.

Pokiaľ máte záujem, aby vaši ľudia podávali požadované výkony, postarajte sa o vhodné stravovanie zamestnancov vo forme pestrého a chutného obedného menu. Rýchla strava a na behu dopĺňané kalórie nie sú správnym riešením pre nikoho. Naopak optimálne zloženie jedálneho lístka je viac ako dôležité. Fast food prevedenia obedov oberajú vašich zamestnancov o energiu a skvelé nápady, vás o efektívne odvedenú prácu. Pokiaľ nechcete, aby výkony vo vašej firme viazli, neberte stravovanie zamestnancov na ľahkú váhu. Možností ako spojiť príjemné s užitočným je viac.

Stravovanie zamestnancov v podniku aj mimo neho

Stravovanie vašich zamestnancov môžete zastrešiť v prevádzkach mimo vášho podniku alebo aj priamo u vás. Na veľkosti firmy a množstve objednaných porcií pritom nezáleží. Obe varianty majú svoje výhody pre všetkých zúčastnených. No ako všetko, aj efektívne stravovanie zamestnancov je vhodné na úvod dôkladne zvážiť.

Stravovanie zamestnancov v malých firmách

Stravovanie zamestnancov v malých podnikoch väčšinou končí pri stravných lístkoch, aby bol splnený aspoň základný predpoklad povinného zabezpečenia stravy. Či je s nimi nakladané efektívne a či sa zamestnanci prostredníctvom straveniek naozaj stravujú počas svojho pobytu v práci, je však otázne. Malé firmy väčšinou nie sú lákadlom ani pre spoločnosti zaoberajúce sa rozvozom jedál, hoci výnimky potvrdzujú pravidlo a závodné stravovanie pre malé podniky dnes nie je úplne tabu.

Ako vlastne môžete vyriešiť stravovanie zamestnancov, pokiaľ ste malá firma?

a)    priamo vo vašom podniku – závodné stravovanie pre malé firmy môžete využiť aj v prípade, že nedisponujete vlastnou výdajňou stravy a jej zriadenie je pre vás nákladné. Rozvoz stravy nemusí znamenať len pizzu v škatuli, rýchlo vyprážané jedlá alebo sáčkovú čínu. Obedné menu pre malé podniky dnes dostanete aj v plnohodnotnom zložení, balené po jednotlivých porciách v termonádobách. Vychutnať si ho tak môžete kedykoľvek máte čas a pritom sa z kancelárie nemusíte pohnúť ani na krok. Optimálny variant pre stravovanie zamestnancov.

b)    v prevádzkach mimo váš podnik – závodné jedálne, školské jedálne s možnosťou závodného stravovania, reštaurácie a iné. Pokiaľ radi doprajete vašim zamestnancom obednú prestávku aj so zdravotnou prechádzkou, ponúknite im najbližšie stravovacie zariadenie. Reštaurácií ponúkajúcich denné obedné menu je neúrekom, pokiaľ však máte na blízku zariadenie školského stravovania, ktoré rado uvíta aj pracujúcich mimo radu študentov, je na vašom zvážení, kam svojich ľudí navigujete. Strava pre deti je bezpochýb vyvážená a plánovaná tak, aby bola pestrá a vyvážená. Pokiaľ ste zástancom zdravej stravy podporujúcej pracovný výkon, vyskúšajte stravovanie zamestnancov v takomto zariadení.

Stravovanie zamestnancov pre stredné a veľké spoločnosti

Pokiaľ máte vo firme viac ako 20 potenciálnych stravníkov, uvažovať o zriadení vlastnej výdajni stravy je na mieste. Samozrejme aj v tomto prípade je možné riešiť stravovanie zamestnancov mimo podnik, prípadne využiť dovoz jednotlivých porcií ako v prípade malej spoločnosti. Prostriedky investované do vlastnej jedálne využiteľnej nielen na závodné stravovanie zamestnancov sa však oplatia viac ako malým firmám. Pričom zriadiť výdajňu stravy stále nie je také zložité ako otvoriť závodnú jedáleň. Pokiaľ neviete, ako na to, radi vám poradíme ako čo najefektívnejšie uspokojiť vašich zamestnancov a zároveň neprerobiť na neefektívnosti prevádzky.

Stravovanie pre živnostníkov

Aj živnostníci sú pracujúci ľudia, preto si aj oni zaslúžia chutný a zdravý obed. Pokiaľ patríte medzi nich, prípadne vaše osadenstvo pozostáva práve z jednotlivcov pracujúcich na živnosť, postarajte sa aj o túto skupinu a ponúknite im stravovanie formou obedného menu či už v závodnej jedálni alebo formou dovozu priamo do vašej firmy.

Neberte stravovanie zamestnancov na ľahkú váhu. Ignorovanie základných potrieb ľudí sa nevypláca.

Ako by ste riešili stravovanie zamestnancov vy? Alebo ako si stravovanie zamestnancov vo vašom podniku predstavujete? Radi uvítame vaše postrehy, návrhy, tipy a nápady.

Pokiaľ máte záujem o stravovanie zamestnancov v regióne Prievidza, kontaktujte nás pre bližšie info.

tk

Podobné články

Enter your keyword