News

Závodné stravovanie v zdravom štýle

Závodné stravovanie v zdravom štýle

Dnešný životný štýl nás núti byť celé dni mimo domu, z čoho vyplýva aj nutnosť stravovania inou ako domácou formou. Firemné  či závodné stravovanie predstavuje alternatívu, ktorá nahrádza hlavné jedlo dňa v teplom prevedení.

V prípade, že pracujete v teréne a ste viac na cestách ako na jednom mieste, zrejme vám zostáva na výber len stravovanie v prevádzkach rýchleho občerstvenia. Tieto sú akousi alternatívou závodného stravovania,  no kvalitné závodné stravovanie sa od nich predsa len odlišuje.

Výhody závodného stravovania

Čo viac vám ponúka závodné stravovanie v porovnaní s fast foodmi?

Plán na týždeň vopred

vám umožní rozplánovať si vaše obedné menu v práci vyvážene a plnohodnotne. Nemusíte tak každý deň rozmýšľať, čo by ste si dali na obed, čím šetríte čas aj energiu a zároveň máte istotu, že o vás bude postarané dobre a chutne.

Vyvážené obedné menu

– zostavované na základe vhodných receptúr, vám dodá energiu na celý zvyšok dňa, nielen na rýchle vzplanutie na niekoľko hodín. Po kvalitnom obednom menu sa budete môcť opäť sústrediť na prácu a nie zháňať niečo pod zub na vylepšenie chuti či doplnenie chýbajúcich zložiek.

Obedné menu z čerstvých surovín

– kvalitné prevádzky firemného či závodného stravovania používajú polotovary v minimálnom množstve ak vôbec. Čerstvé obedné menu navarené v daný deň si teda zachováva všetky výživové hodnoty a vlastnosti, ktoré má zdravá strava mať.

Vyprážané obedné menu v úzadí

– vypražiť zmrazený polotovar je najjednoduchší, najrýchlejší a zároveň najnezdravší spôsob prípravy obedného menu. Nakoľko cieľom fast foodov je byť rýchly, tento spôsob preferujú a šírku svojho obedného menu stavajú na rôznorodosti tvarov či druhov vypražených záležitostí. Prevádzka závodného stravovania stavia zdravé obedné menu na rôznych spôsoboch tepelnej úpravy čerstvých surovín.

Zdravé možnosti na výber

závodné stravovanie na zdravej báze netvoria len studené šaláty, ale aj iné varianty zdravej stravy. Rôzne variácie a kombinácie netradičných surovín či delená strava nie sú výnimkou, skôr pravidlom.

Pohodlné objednávky

– obedného menu v závodnom stravovaní sú ďalším krokom vpred. Možnosť nielen vybrať, ale aj objednať obedové menu online je pozitívne prijatá novinka, ktorú preferujú nielen firemní, ale aj externí stravníci.

Ak aj vy zvažujete formu vášho stravovania počas pracovného týždňa, vyskúšajte vymeniť obedné menu z rýchleho občerstvenia za obed v závodnej jedálni v blízkosti vášho podniku či na vašich obchodných cestách.

tk

 

Podobné články

Enter your keyword