News

Bezmäsité mäsko nielen pre vegetariánov

Nie sme vegetariáni, no za obohatenie nášho a vášho jedálnička sme určite. Preto sa snažíme neustále objavovať tajomstvá celosvetovej kuchyne a prinášať vám chutné veci na spestrenie vášho obedného menu. Tentokrát sme nemuseli chodiť veľmi ďaleko, nakoľko vegetariánske mäso sa vyrába priamo na Slovensku a v Čechách. Dnes totiž mierime na 2 chutné značky vyrábajúce náhrady mäsa – Goody Foody a Robi.

Zdroj obrázku: Goody Foody

Vegetariánske mäso a tajomstvo jeho chuti

Nemusíte byť presvedčený vegetarián, aby ste mohli ochutnať niečo ľahké a výživné nielen v letných horúčavách. Dnešný sedavý spôsob zamestnania, nedostatok pohybu, ale aj neustále rastúce ceny potravín nútia mnohých premýšľať nad alternatívnymi spôsobmi nielen pre obedné menu. Goody Foody je jednou z možností ako dopriať vášmu telu plnohodnotné obedné menu v diétnej podobe a pritom si skutočne pochutiť. Náhrada mäsa Goody Foody už nie je žiadnym nováčikom. Vegetariáni ju poznajú od roku 1992 a ostatní si tiež postupne zvykajú. Táto alternatíva živočíšnej stravy pochádzajúca zo Slovenska má svojich fanúšikov už aj v okolitých krajinách strednej Európy a ďalej sa usiluje dobiť svet. 

V čom je zmes rastlinných bielkovín vlastne taká výnimočná? Hneď po viacerých stránkach. Náhrada mäsa Goody Foody je čisto rastlinného pôvodu (obsahuje rastlinné bielkoviny (sójová, pšeničná), ryžovú múku, rastlinnú vlákninu, sójovú múku, pšeničný škrob), no svojím vzhľadom a chuťou pripomína skutočné mäso. Nemusia to byť len plátky, ale aj kocky či hranolčeky, takže z nich môžete vykreovať obedné menu či večeru akýchkoľvek tvarov a chutí. Sú ochutené prírodnými koreninami a neobsahujú žiadne konzervanty ani syntetické látky, takže ich nutričnou hodnotou si môžete byť skutočne istí. Navyše sú bez cholesterolu, takže pokiaľ máte na programe diétu, no vášho obľúbeného mäska sa neviete len tak ľahko vzdať, siahnite po Goody Foody, ktoré zatočia s hladom aj s kalóriami.

V Čechách si tiež našli svoj variant výživného obedného menu nielen pre vegetariánov a Robi mäso je obdobou Goody Foody. Rovnako s vysokými nutričnými hodnotami, bez tuku a cholesterolu a bez zbytočných umelých aditív. Čisto prírodný produkt pozostávajúci zo zmesi rastlinných bielkovín, obilných klíčkov a červenej repy neobsahuje v tomto prípade dokonca ani sóju. Zato mäsko pripomína vzhľadom aj chuťovo a je na trhu nielen v podobe plátkov, ale aj rôznych iných tvarov.

Zdroj obrázku: Goody Foody

Náhrada mäsa akokoľvek a vždy chutne

Neprekonateľnou výhodou je príprava – rýchla a jednoduchá. Pripraviť vegetariánske mäsko zvládnu aj tí najnezručnejší nekuchári, takže už sa skutočne nie je na čo vyhovárať. Netreba ich dokonca ani rozmrazovať, stačí rovno spracovať podľa vašej momentálnej chuti. Robi valčeky sú dokonca už aj ochutené alebo v podobe hotových jedál. Plátky alebo akékoľvek iné tvary tohto polotovaru môžete:

 •          vysmážať
 •          variť
 •          grilovať
 •          kombinovať s mäsom, s prílohami a zeleninou
 •          použiť na jedlá čínskej kuchyne
 •          nastudeno do šalátov a pomazánok
 •          alebo akokoľvek inak

Zakaždým získate obedné menu skvelej chuti, ktoré doplní vašu energiu po zvyšok dňa.

Vegetariánske jedlá pre každého

Vďaka svojmu ľahkému a výživnému zloženiu sú náhrady mäsa vhodné skutočne pre každého. 

 •          deti
 •          študentov
 •          starších ľudí
 •          zaneprázdnených
 •          vegetariánov
 •          diabetikov
 •          dietarov
 •          aj mäsožravcov a gurmánov

Nechajte sa aj vy inšpirovať pár zaujímavými receptami, ktoré môžu vyzerať aj nasledovne:

Variácie z vegetariánskych plátkov

tk

Zdroj obrázkov: Goody Foody, Robi, Archív Trikostrav

Podobné články

Enter your keyword