News

Plánovanie jedálnička prináša výhody

Nakoľko v dnešnej dobe je stála len nestálosť a strategické plány sú väčšinou aj tak menené v ich taktických krokoch, možno si poviete, že plánovanie čohokoľvek nemá až taký účinok ako by ste od neho očakávali a že načo vlastne robiť plány, keď aj tak sa musia meniť. To je čiastočne pravda, čiastočne otázka na polemiku, no neplánovať obedové menu, prípadne aj iné chody dňa, je viac ako zásadná chyba, za ktorú sa platí dosť vysokou menou – vlastným zdravím.

Čo také zásadné plánovanie obedového menu prináša a prečo stojí za zmienku aspoň o ňom uvažovať?

Ryba_Tilapia-na-pomarancoch

Zdroj obrázku: Archív Trikostrav

 

Plánované obedové menu a jeho výhody 

šetrí váš čas – nemusíte neustále premýšľať, čo zjesť, čo nakúpiť, kde to zohnať a hlavne kedy. Ak to poznáte, viete, aké je to frustrujúce, ak nie, zrejme vám plánované obedové menu niečo hovorí.

netrápi vašu fantáziu – denno-denne vymýšľať, čím zaplniť hladné žalúdky, je dosť náročné na uvažovanie, zvlášť, keď máte hlavu zavalenú kopou iných myšlienok a povinností. Vopred naplánovať obedové menu či dokonca večerné menu vám zaberie čas len raz týždenne – kým dáte dokopy plán.

poskytuje potrebné suroviny – plán stravovania vám umožní nakúpiť všetko naraz a mať to k dispozícii vždy, keď potrebujete. Opäť teda strávite menej času a kúpou výhodnejších balení aj miniete menej prostriedkov.

stráži vašu hmotnosť – bodová diéta je síce rýchla, no s chudnutím nič spoločné nemá. Obedové menu tipu: Čo vidím, to zbodnem, vám neprinesie nič z uvedených pozitívnych bodov, tobôž nie vysnívanú váhu.

kontroluje pestrosť – nakoľko vo vopred zostavenom pláne máte možnosť globálne vidieť, aké suroviny kedy využijete, skôr vám napadne zaradiť do obedného menu viac rôznych variantov ako keď chladnička zíva prázdnotou alebo je v nej len to, čo zostalo od včera, prípadne datuje aj dlhšiu históriu a už pri pohľade na to sa vám derie na jazyk – už zase?

podporuje zdravie – a to nie len z hľadiska trávenia, ale aj podpory imunity, predchádzania alergiám, dodržiavania zdravotných diét a iných aspektov. Dobre známe: 80% úspechu je v strave, síce všetci ovládame, ale len málokedy sa tým riadime. Naplánované obedové menu má teda do činenia hlavne s vaším zdravím.

vplýva na psychickú pohodu – dobre a zdravo naplnený žalúdok sa stará aj o to, aby ste neboli v strese, prípadne ho zvládali s nadhľadom. A práve nadhľad vám umožní byť efektívnejší v práci, vľúdnejší v rodine a celkovo si užívať život pozitívnejšie.

zvláda FAQ vašich juniorov – vopred rozvrhnuté obedové menu pripnuté na chladničke vo vašej kuchyni eliminuje neustále otázky typu: Čo budeme jesť?, ktoré vedia byť v určitých momentoch a v pravidelných frekvenciách dosť otravné :O .

Čo myslíte? Oplatí sa obedové menu plánovať? Robíte si plán stravovania aj vy? Napíšte nám ako vám pomáha.

tk

Podobné články

Enter your keyword