News

Vitamínmi nabitá, a predsa delená strava

Sychravá jeseň je nielen za dverami, ale už aj vo všetkých kútoch interiérov a s ňou prichádzajú aj prvé nápory na imunitný systém hlavne našich najmenších. A presne to je ten správny čas urobiť čosi pre ich aj svoje zdravie a zvýšiť prísun vitamínov, minerálov a zdravej výživy. Urobiť tak môžete veľmi jednoducho, a síce, začať pri zdravej strave, ktorá predstavuje 80% úspechu. Tentokrát sme si zobrali na mušku delenú stravu, ktorú si priblížime nielen teoreticky na našom blogu, ale aj veľmi prakticky v našich stravovacích prevádzkach. Ak teda aj vy túžite po prísune pozitívnej energie nielen na jeseň, zbystrite pozornosť, začíname!

Zdroj obrázku: Goody Foody

Zdroj obrázku: Goody Foody

Zdravo delená strava

Nejde o to, že by sme sa o zdravú stravu na jeseň mali s niekým deliť alebo oddeľovať letné potraviny od zimných. Delená strava je založená na princípe nezlučovania jednotlivých druhov potravín, ktoré sú vzájomne ťažšie stráviteľné, oddelene im to však ide bez nadmerného výdaja energie, ktorú zatiaľ môžeme minúť na iné aktivity.

Delená strava je vhodná nielen do jesennej smršte, ktorá si skutočne vyžaduje poriadnu dávku ochrany proti vírusom a baktériám. Keď si na ňu raz privyknete, budete sa cítiť odľahčení od zbytočných kilogramov, prečistení od odpadových látok a hlavne plní energie. A presne preto bude váš imunitný systém schopní odolávať a bojovať s externými cudzopasníkmi oveľa efektívnejšie, ako keď musí deliť svoje sily aj na boj s nežiadanými nánosmi priamo v organizme.

Delená strava nie je diéta, ako ju mnohí nesprávne pomenúvajú. Je to spôsob zdravej stravy zastávajúci zdraviu prospešný životný štýl. Zásady delenej stravy vychádzajú z rozdelenia potravín do troch kategórií podľa zloženia – živočíšne, rastlinné a neutrálne a ich vzájomných vhodných a nevhodných kombinácií.

S teóriou zdravej stravy v podobe jej delenia prišiel americký lekár W.H.Hay, ktorý ju skúšal a vylepšoval sám na sebe, z dôvodu vlastných zdravotných ťažkostí, ktoré sa snažil zvládnuť aj týmto spôsobom. Ide teda o odborne podložený spôsob vhodného stravovania, ktorý ku podivu, alebo možno práve vďaka skutočnosti, že americký kontinent sa hemží množstvom nezdravej výživy, zavanul práve spoza veľkej mláky.

Delená strava na obedné menu

Ak teda aj vy túžite ísť v šľapajach overeného systému prísunu vitamínov a energie a odplavovania toxínov prirodzenou šetrnou formou, tu je pár inšpirácií na úvod. A nielen obrázkových. Ponúkame vám tiež možnosť využiť formu delenej stravy počas vášho obedného menu v našich prevádzkach. Šaláty a ovocie vám ponúkame už dávnejšie, teraz jedálniček obohacujeme o možnosť objednať si namiesto bežnej prílohy zeleninový šalát a stráviť tak váš obed u nás jednoduchšie a výdatnejšie zároveň.

Súvisiace články:

Zdravá strava delením

tk

 

Podobné články

Enter your keyword