News

Zdravá strava delením

21. storočie so sebou okrem výdobytkov modernej doby prevažne v podobe techniky na zjednodušenie života prináša aj následky v podobe vzďaľovania sa od pôvodných vhodných spôsobov fungovania ľudského organizmu. Tie mnohokrát súvisia hlavne s vhodným stravovaním a pohybom, o ktoré sa na vlastné nebezpečenstvo ochudobňujeme. Nakoľko však zdravá strava predstavuje 80% úspechu nielen pri znižovaní hmotnosti, ale hlavne vhodnom fungovaní organizmu po všetkých stránkach, určite nie je na škodu zamyslieť sa nad tým, čím denne kŕmime náš palivový systém. Pokiaľ teda uvažujete dlhodobo a vaše efektívne fungovanie vám nie je ľahostajné, určite ste sa už zamýšľali nad rôznymi formami zdravého stravovania a ich preventívnym využitím vo svoj prospech. A pokiaľ ste už v štádiu, že iné východisko nevidíte, vyskúšajte zdravú stravu vo forme delenej stravy.

Zdroj obrázku: Goody Foody

Zdroj obrázku: Goody Foody

Čo prináša delená strava?

Čo vlastne dosiahneme delením stravy? Delená strava má viac pozitívnych účinkov, vďaka ktorým patrí do kategórie zdravá strava:

ľahšie trávenie – vhodná kombinácia potravín uľahčuje ich trávenie, čím je organizmus menej zaťažený a vyťažený touto činnosťou. A keďže delená strava kombinuje správne, tráviť vám bude tak ľahko ako sa len dá. A ľahká strava je skutočne zdravá strava.

viac energie – z dôvodu jednoduchšieho trávenia nám teda zostáva viac energie na iné potrebné činnosti, takže delená strava je dôvodom zvýšenej aktivity v pozitívnom smere, čo je opäť zdraviu prospešné.

prevencia a liečba nielen tráviaceho traktu – delená strava napomáha predchádzať chorobám vyplývajúcim z nesprávneho stravovania a pokiaľ už k nim došlo, podporuje ich liečenie. Nejde pritom len o žalúdok či črevá, ale celý organizmus. Zdravá strava vo forme delenej stravy je teda očkovaním aj liekom.

úbytok hmotnosti – ako pozitívny pridružený efekt správnych variácií a kombinácií jednotlivých druhov potravín a ich jednoduchého a hlavne kompletného strávenia zaznamenáte aj zväčšenie vecí vo vašom šatníku spôsobené poklesom ručičky na vašej váhe. Schudnúť nie je základným princípom delenej stravy, no táto skutočnosť určite nie je na zahodenie nielen z estetického, ale hlavne zdravotného hľadiska. Vhodná zdravá strava sa totiž stará o človeka kompletne.

omladenie organizmu – ďalší potešeniahodný účinok, ktorý delená strava so sebou prináša. Vyplývajúc z jednoduchosti, prevencie, zvýšenia energie aj poklesu telesných tukov sa organizmus stáva aktívnejším, teda mladším. Poznatky o liečení a omladení stravou nie sú žiadnou novinkou, práve naopak, dôkladne oprášenou spomienkou, ktorú východné kultúry nikdy nezaprášili, zato západné rýchlostravovacie vynálezy ju stihli dokonale zamurovať. Preto pokiaľ túžite po dlhovekosti, správna zdravá strava, aj delená, vám v tom pomôže.

Nakoľko nám na vašom zdraví záleží, zaradili sme delenú zdravú stravu aj do vášho obedného menu  v našich prevádzkach. Delená strava je súčasťou obedného menu každý deň, takže deliť môžete pravidelne, nielen občasne. Pokiaľ vám aktuálna kombinácia nevyhovuje, ešte stále je na výber vegetariánske menu či šaláty. Zdravá strava v Trikostrave nie je teda žiadnou svetlou výnimkou, ale pravidelne plánovanou záležitosťou.

tk

Súvisiace články:

Vitamínmi nabitá, a predsa delená strava

 

Podobné články

Enter your keyword