News

Ryby a leto patria k sebe

Poznáte to, slnko, piesok a vôňa mora v prevedení rybaciny. Takéto scenérie sú v prímorských oblastiach na dennom poriadku a jesť zdravú stravu v podaní rýb a iných darov mora na letnej dovolenke vám príde prirodzené. Akonáhle však začne každodenný kolotoč, poznáme ryby na tanieri akurát na Vianoce. Ako zmeniť tento zaužívaný vzorec správania a dopriať si zdravú stravu častejšie?

Ryby a zdravá strava

Nemusíte chodiť viackrát k moru, ani oslavovať Vianoce s protinožcami. Stačí, keď si urobíte prehľad výhod, ktoré vám rybacia zdravá strava ponúka a potom ju zakomponujete do svojho bežného jedálnička. Ryby sú navyše jednoduché na prípravu, takže pokiaľ ich neplánujete chovať, s varením budete hotoví raz dva.

Zdroj obrázku: Archív Trikostrav

Zdroj obrázku: Archív Trikostrav

Vitamíny, minerály a bielkoviny, ktoré ryby obsahujú, majú svoj podiel nielen na zdraví, hoci práve pri ňom to celé začína. Ak teda stále váhate, či zdravá strava v podobe vodných plavcov je to správne voňavé pre váš žalúdok, pouvažujte, či nasledovné plusy nestoja za to vyskúšať ich:

• ryby na zdravie – nejde o rybací kokteil, ale o podporu imunity, na ktorú ryby tiež majú dosah.
• ryby na fyzickú kondíciu – lepšia krv, cievy, srdce, kĺby…a v konečnom dôsledku zlepšená kondička.

• ryby na dobrú náladu a bezbolestné myslenie – ani naša psychická stránka nie je rybám a ich zdravej strave cudzia.
• z malých veľkí – ryby vplývajú na správny rast a vývin kostí, takže vaše deti budú rásť nielen ako z vody, ale aj z ryby.
• ryby na mladosť – ryby vďaka svojmu zloženiu spomaľujú starnutie.
• ryby pre krásu – lesklé vlasy, nelámavé nechty a pekná pokožka – aj to môže byť výsledkom zdravej stravy a rýb na tanieri.

Ako si vybrať správneho šupináča pre vaše menu a aké rybacie dobrotky si v rámci zdravej stravy môžete naservírovať vám prezradíme nabudúce.

tk

Súvisiace články: Zdravá strava á la ryby

Podobné články

Enter your keyword